Bizi Arayın: 444 7 633

Meme Dikleştirme

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Memeler yer çekimi veya farklı nedenlerden dolayı sarkabilir. Kadınlarda ciddi anlamda görüntü bozukluklarına neden olan meme sarkmaları, tedavi edilmediği sürece daha da artarak ilerleyebilir.  Meme Dikleştirme operasyonları oldukça iyi neticeler alınmasını sağlayabilir.

Hastaların büyük kısmı yaptırdığı dikleştirme operasyonlarından beklentilerini ciddi anlamda karşılayabilmektedir. Beklentilerin gerçekleşebilmesinde en büyük yerde plastik cerrahlara ve kullanılan yöntemlere aittir. İyi bir doktor ve teknolojiye paralel olarak kullanılan yöntemler oldukça başarılı meme dikleştirme operasyonlarını ortaya koyabilir.

Meme dikleştirme operasyonlarında en fazla merak edilen konu ise operasyondan sonra emzirmenin yapılıp veya yapılamayacağıdır. Meme Dikleştirme operasyonu profesyonel olarak yapıldığı takdirde memelerin eski görünümlerini ve işlevlerini devam ettirebilir.

Sarkma daha önce görülen mevcut görünümlerde göğüs dikleştirme operasyonlarıyla sağlanmış olmaktadır. Operasyonlar açık ameliyatlar şeklinde yapıldığı için hastaların bir diğer sorusu ise izlerin oluşabilmesi yönündedir. Her açık ameliyatta olduğu buna benzer meme dikleştirme ameliyatlarında da dikiş izlerinin oluşması normaldir. İzler birkaç aylık zaman sonrasında iyiden iyiye yok olmaktadır.

Meme dikleştirme operasyonları genellikle yaşlılık dönemlerinde veya emzirme sonrası yıllarda yaptırılmaktadır. Operasyonların gerçekleşebilmesi için yaş sınırı aranmamakla birlikte sarmanın boyutlarına yönelik meme dikleştirme yapılıp yapılamayacağı belirlenir.

Göğüs dikleştirme operasyonları için hastaların belirli seviyelerde sarkıklıkları aranır. Eğer sarkıklık olarak incelenemeyecek durumlar varsa, meme küçültme gibi alternatif operasyonlara yönlendirmeler yapılmaktadır. Plastik cerrahlar sarkıkları belirli standartlar çerçevesinde inceleyebilmektedir. Bunların haricinde olan sarkma gibi durumlarda göğüs dikleştirme yapılamamaktadır.